Seminar on Internet Technologies (Winter 2010/2011): Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
(→Topics) |
(→Topics) |
||
Line 96: | Line 96: | ||
| [http://cs.nju.edu.cn/dislab/xuty/xuty.html Tianyin Xu] | | [http://cs.nju.edu.cn/dislab/xuty/xuty.html Tianyin Xu] | ||
| [http://cs.nju.edu.cn/dislab/xuty/readinglist/wireless_p2p.pdf] [http://cs.nju.edu.cn/dislab/xuty/readinglist/wireless_jsac.pdf] [http://cs.nju.edu.cn/dislab/xuty/readinglist/wireless_jsac.pdf] | | [http://cs.nju.edu.cn/dislab/xuty/readinglist/wireless_p2p.pdf] [http://cs.nju.edu.cn/dislab/xuty/readinglist/wireless_jsac.pdf] [http://cs.nju.edu.cn/dislab/xuty/readinglist/wireless_jsac.pdf] | ||
|- | |||
| Cloud Computing | |||
| [http://www.net.informatik.uni-goettingen.de/people/yang_chen Yang Chen] | |||
| [http://www.eecs.berkeley.edu/Pubs/TechRpts/2009/EECS-2009-28.pdf] [http://aws.amazon.com/s3/] [http://aws.amazon.com/ec2/] | |||
|} | |} | ||